חול וחולדות


אולי מר חולדאי לא העלה בדעתו שזה מה שעלול לקרות, אף שהיו חוקרים שהזהירו זאת מראש. יש שכינו את זה "פלישה" של החולדות לחיינו ויש שפירשו את זה כדריסת רגל של בני האדם במדינת החולדות.


החולדות בעולמנו

עבודות התשתית הקשות עד לחפירת הרכבת הקלה בעיר תל אביב הביאו איתם חדשות מסעירות. תושבי העיר מדווחים כי מתחילת "הפלישה" של בני האדם לעיר החולדות, בהנחיותו שלא אחר מראש העיר מר חולדאי, נתקלים במאות חולדות שנמלטו על נפשם ומחפשים להם בית חדש. 

אזרחי העיר אחוזים בחששות ומכינים את ביתם כאילו רק עכשיו פיקוד העורף התריע בפניהם על מלחמה בפתח. יהיו כאלה שיגדירו זאת כ"מלחמת אזרחים", אזרחים מכרסמים וחומים שבסך הכל מחפשים להם בית חדש ולא מבינים על מה כל המהומה.

פאניקה אוחזת בעיר שלמה. בצפון הארץ דואגים ממחילות האוייבים. ובמרכז.. האויבים קצת יותר שעירים וגם הם, חופרים לנו מתחת לבית. כמו הקומנדו, גם החולדות הן שחייניות טובות מלידה שמסוגלות להגיע לבתים דרך אסלות וביובים, יש להן גם שם, לשחייניות, "חולדות החוף" ולאחר בדיקה מעמיקה יותר נמצא שארץ מולדתן היא בכלל נורבגיה וחוץ מכישרון השחייה יש להן גם כישרון ריצה לא רע והן הרבה יותר אגרסיביות מהסוג השני של החולדות "חולדות מצויות".

קשובים לכלי התקשורת מוכנים לכל פלישה, אזרחי העיר מכינים את ביתם מכסים ומדביקים כל חלון או סדק מפני חדירת האויב למרחבם הפרטי, אמנם החולדות אוחזות בכישרון הגמישות ומסוגלות להשתחל דרך חרכים צרים, בעיקר בגלל שאין להם הרבה עצמות בגוף.

יש כאלה שמהססים לעלות את השאלה, כדי שחלילה לא תפגע בפרנסתם של עובדי הבניין: האם לא היה פשוט יותר לסגור עסקה עם ראשי החולדות (בטח שלראש העיר עם שם כזה היה קל יותר להתחבר איתן) ולהטיל צו עיקול, כדי שלפחות יהיה להם זמן להתארגן?